Przygotowanie plików

Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować pliki, tak żeby wszystko wyszło dobrze w druku, mamy dla Ciebie krótką odpowiedź: POPRAWNIE – pomożemy Ci w tym.

Naszym zadaniem jest zadbać o Ciebie i jakość Twojego zlecenia, wobec czego możesz zapoznać się z podstawowymi informacjami, które znajdziesz poniżej, lub po prostu wysłać plik, którym dysponujesz do nas – sprawdzimy go i damy znać czy wszystko w porządku lub co trzeba poprawić.

Podstawy prawidłowo przygotowanego pliku:
– praca powinna być przesłana w pliku .pdf wysokiej rozdzielczości (jeśli zawiera obrazki powinny mieć rozdzielczość 300 dpi), jeden plik zawierający wszystkie strony, każda strona w tym pliku osobno (nie obok siebie),
– powinna być przygotowana w kolorystyce CMYK,
– powinna zawierać min. 2 mm spadu (dodatkowego marginesu zawierającego grafikę poza przewidywaną linią przycięcia),
drobne, czarne teksty i cienkie linie powinny składać się wyłącznie z koloru 100% Black (C:0 M:0 Y:0 K:100), jeśli projekt był przygotowywany w Photoshopie, upewnij się, że użyto właśnie takiej czerni (domyślny czarny Photoshopa jest nieprawidłowy i składa się z 4 kolorów CMYK: C:75 M:68 Y:67 K:90)
– wyżej wspomniane teksty i linie powinny mieć zadany atrybut nadruku (overprint) jeśli znajdują się na kolorowym tle,
– istotne elementy takie jak teksty i ważne obiekty graficzne powinny być umieszczone z zachowaniem marginesu min. 5 mm od krawędzi przycięcia. Ponadto, jeśli jest to wewnętrzna krawędź (przy grzbiecie) broszury, to margines powinien wynosić min. 10 mm, jeśli to wewnętrzna krawędź broszury klejonej – min. 15 mm.
– staraj się przygotowywać prace raczej w standardowych formatach (np. A5, A4, A3, DL, B5 itp.) niż nietypowych. Rozmiary niestandardowe zazwyczaj zwiększają koszt produkcji.

Poniżej zamieszczamy przykład przygotowania wizytówki: